Balogh Pál irányításával kezdik meg történelmi idényüket a DEAC labdarúgói

Debrecen - Először szerepelhetnek az egycsoportos másodosztályban a Debreceni Egyetem futballistái. Az új vezetőedző hosszú távra tervez a DEAC-ban.

Az egyetemi klub sajtótájékoztatón ismertette a labdarúgó csapat életében történt változásokat. Jávor András elmondta, az NB II új kihívás lesz, ehhez a feladathoz fel kell nőni. A DEAC elnöke hozzátette, a csapat célja a bennmaradás kivívása, bár abban bízik, hogy nem a kiesés elkerüléséért fognak küzdeni. Az is kiderült, hogy a tárgyalások során minden kérdésben azonos álláspontot képviseltek Balogh Pállal, az új vezetőedzővel.

Balogh Pál (középen) hosszú távra tervez Debrecenben (fotó: deac.hu)

Lóczi Lászlóné Kovács Marianna, a DEAC Futball Nonprofit Kft. megalakulásáról beszélt.  Kiderült, hogy az NB II-ben már jóval szigorúbb pénzügyi és versenyeztetési előírásoknak kell megfelelni, mint az alacsonyabb osztályokban. Az MLSZ pénzügyi monitoring rendszeréhez igazodva a DEAC Egyesület (20 százalék) és a Debreceni Egyetem meghatározó többségi tulajdonában álló DEAC Sport Nonprofit Közhasznú Kft (80 százalék) létrehozta a DEAC Futball Nonprofit Kft.-t, amelynek célja, hogy a DEAC család tagjaként működtesse az NB II-es labdarúgócsapatot, és szervezze annak mérkőzéseit.

Pöszmet Tibor sportigazgató történelmi pillanatnak gondolja a DEAC feljutását.

- A hagyományok megőrzését fontos feladatnak tekintjük. Az edzőkeresés során több szempontot is szem előtt tartottunk. Olyan trénerrel szerettünk volna megállapodni, aki jól ismeri a másodosztályt, emellett egyetemi végzettséggel is rendelkezik. A szakmai stáb kialakítása jelenleg is zajlik, az már biztossá vált, hogy Tóth Ferenc marad a kapusedző – közölte Pöszmet Tibor.

Balogh Pál számára nem lesz ismeretlen a cívisváros, ez is kiderült a bemutatkozása során.

- Első körben szeretnénk stabilizálni helyünket a másodosztályban. Úgy vélem, kis lépésekben lehet előrehaladni. A szenvedélyt, az alázatosságot, a kohéziót és az állandóságot elengedhetetlennek tartom. Bízom benne, hogy sikeres lesz az együttműködés – mutatott rá a tréner, aki hozzátette, hosszú távra tervez a DEAC-ban. Ezt támasztja alá, hogy 2+2 éves szerződést kötött a klubbal.

A 45 éves, pro licences végzettséggel rendelkező szakember labdarúgó-pályafutása nagy részét Szolnokon töltötte, de volt a Kispest Honvéd és a Cegléd játékosa is.

Az NB I-ben összesen 23 bajnokin lépett pályára és 380 NB II-es találkozón kapott szerepet.

Edzőként nevelőegyesületénél, a Szolnoki MÁV FC-nél debütált. Először az utánpótlásában dolgozott, majd a felnőtt csapat pályaedzője, később vezetőedzője lett. 2018-ban felkérték, hogy legyen az NB II-es Dorogi FC szakmai igazgatója, egészen mostanáig ott dolgozott.

Az is kiderült, hogy hamarosan a Dóczy József utcai pályán is bajnokikat rendezhetünk. Ezt Bács Zoltán kancellár jelentette be.

SMART ÖNKORMÁNYZAT

A lenti modulok kizárólag bejelentkezés után érhetőek el.

GYIK

Ebben a menüpontban az önkormányzat által létrehozott felületen a látogatók megtalálhatják a leggyakrabban előforduló kérdéseket és az arra adott válaszokat. A kategóriák segítenek a válaszok megtalálásában.

Formanyomtatványok kitöltése

Formanyomtatványok kitöltése és mentése otthonról, ezekre ellenőrzés kérése a hivataltól . Segítségével nagy eséllyel a hivatalban egyszeri megjelenéssel el tudja intézni az adott ügyet a felhasználó.

Kérdőív

Új kérdőíveket néhány kattintással létre lehet hozni. A begyűjtött adatokat külön felületen lehet megtekinteni, elemezni. A kérdőív megjelenését ütemezni is lehet, mely a nagyobb projektek előkészítését is nagyban megkönnyíti.

Időpontfoglalás

Az önkormányzatoknak is célszerű követni az információs társadalom által kínált lehetőségeket, növelve a lakosság elégedettségét. Az egyik legfontosabb ha időt tudunk megspórolni az online felületek kialakításával.

Bejelentések

A felhasználók létrehozhatnak új bejelentéseket és feltölthetnek képeket több kategóriában. Ezek a bejelentések a település lakóinak a hétköznapjait könnyítik meg, legyen szó egy egyszerű csőtörés vagy egy leszakadt hinta bejelentéséről.

Interaktív galéria

Az önkormányzat és a látogatók is megoszthatják élményeiket, akár a településsel kapcsolatban, akár a szolgáltatásokkal kapcsolatosan. A videók és képek feltöltése a mai okos telefonokkal már gyerekjáték.

SMART Applikáció

Smart Önkormányzat applikáció

Töltse le ingyenes mobilappunkat és értesüljön időben mindenről! Megtalálható minden olyan információ, ami elsősorban a helyi lakosoknak szól és ezeket mind egy kattintással el tudja érni telefonon, vagy tud útvonalat tervezni az applikációval.

iOS

Töltse le legújabb 1.0.12 verziónkat!

Android

Töltse le legújabb 1.0.5 verziónkat!